Mamy duże doświadczenie w pomiarach inwentaryzacyjnych dużych instalacji morskich (platformy wiertnicze) oraz transportu morskiego (statki, tankowce, holowniki).
Posiadamy wymagane szkolenia z zakresu BHP dla branży morskiej, akredytowane przez Opito & NOGEPA. Ponadto znając charakter sektora naftowego i gazowego jesteśmy w stanie zorganizować i wykonać pomiar stosunkowo szybko z uwzględnieniem konieczności podróżowania.
Opracowaliśmy własne rozwiązanie do pomiarów punktów kontrolnych na obiekcie pływającym i jesteśmy w stanie dokładnie je pomierzyć tachimetrem precyzyjnym, by zostały wykorzystane do wyrównania.
 

Element ten jest szczególnie trudny ze względu na brak stabilnego położenia urządzenia pomiarowego na wodzie. Dlatego wdrożyliśmy własną metodę rozwiązania i regulacji sieci w przypadku, gdy tachimetr nie utrzymuje poziomu.

Nasz zespół specjalistów CAD posiada duże doświadczenie w modelowaniu i przetwarzaniu chmur punktów dla obiektów instalacji morskich oraz statków, często z wieloma szczegółami wyposażenia i orurowania. 

Możemy przekształcić chmury punktów do prostych modeli CAD, ale również możemy tworzyć inteligentne modele kompatybilne z Aveva PDMS, CADworx lub Open Plant.

Podobnie jak w przypadku lądowych obiektów przemysłowych, możemy wesprzeć fazę projektowania o analizę występowania potencjalnych kolizji, a nawet wykonać symulację optymalnych tras wylotowych dla rurociągów i określić stanowiska sprzętu. Swoje opracowania dostosowujemy do indywidualnych wymagań klientów.

Korzyści z zastosowania skaningu laserowego 3D:

Czas

Krótszy czas pozyskania danych w porównaniu do klasycznych metod.

Bezpieczeństwo

Posiadamy szkolenia BHP dla pomiarów na statkach.

Precyzja

Mamy własne rozwiązanie dla pomiarów punktów kontrolnych na obiektach pływających.

Ballast Water Treatment case study:

W 2004 r. przyjęto międzynarodową konwencję o kontroli i zarządzaniu wodą balastową i osadami statków (konwencja BWM) w celu wprowadzenia ogólnych regulacji mających na celu kontrolę przenoszenia potencjalnie inwazyjnych
gatunków. Po wejściu w życie traktatu, woda balastowa musi być poddawana
obróbce przed jej wypuszczeniem w nowe miejsce, tak aby wszystkie drobnoustroje lub małe gatunki morskie zostały zabite.
Konwencja BWM wejdzie w życie 8 września 2017 r.
3deling oferuje szybkie i ekonomiczne rozwiązanie pomiarowe wspomagające instalację roztworów do uzdatniania wody firmy Ballast.
Sporządzamy:

dokładne dokumentacje powykonawcze

modelowanie projektowanego systemu

analizy kolizji

dokumentacje do rekonfiguracji istniejącej przestrzeni

dokumentacja ISO wspierająca instalację

 

VIDEO:

Projekty offshore:

X Zostaw dane kontaktowe, oddzwonimy do Ciebie.

Please leave this field empty.