WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ 3D

ZOBACZ WIĘCEJ

Możemy przenieść do wirtualnej rzeczywistości określony obiekt lub miejsce i zbudować środowisko wirtualne z możliwością interaktywnych spacerów 3D

Możemy zdigitalizować przestrzeń i przekształcić ją do środowiska CAD. W kolejnym etapie na modele nakładamy realistyczne tekstury i poddajemy renderowaniu. Oteksturowane modele mogą być załadowane na platformę sterującą wirtualną rzeczywistością. W kolejnych krokach możemy zaplanować wszystkie scenariusze i ograniczenia tak, żeby tworzyły one środowisko zbliżone do rzeczywistego (nadal pozostając w wirtualnym świecie gry). Użytkownik może swobodnie poruszać się w przestrzeni cyfrowej w dowolnym kierunku za pomocą myszy i klawiatury lub specjalnych padów.
Istnieje cała gama zastosowań dla tego rodzaju produktów, tak jak chociażby wirtualne spacery po ciekawych turystycznie miejscach lub obiektach, realizowane w celach promocyjnych, ale również w celach szkoleniowych i edukacyjnych w obszarach trudno dostępnych dla ludzi.

Takie środowisko uruchamiane jest z samodzielnej aplikacji, może też być wbudowane w stronę klienta. Wirtualne środowisko 3D wzbogaca się o dodatkowe treści, takie jak linki, filmy, pliki PDF, bazy informacji itp.

Praktyczne wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości:

Promocja miast

Wirtualne sklepy online

Muzea i hotele

Szkolenia przeciwpożarowe (drogi ewakuacyjne)

Prezentacja zabytków i obiektów turystycznych

Szkolenia BHP dla budynków, statków, kopalni itp.

WIRTUALNY SPACER W PRZEGLĄDARCE

Powyższy wirtualny spacer został stworzony w silniku graficznym w formacie HTML5. Wszystkie obiekty i tekstury zostały uzyskane w procesie fotogrametrii. Dodatkowo stworzyliśmy też wersję na VR i desktop.

APLIKACJA MOBILNA Z WIRTUALNYM SPACEREM

Ściągnij aplikację mobilną na swojego Androida. (Aplikację otworzyć na telefonie. Proces instalacji rozpocznie się automatycznie.)

  PRZYKŁAD REALIZACJI WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI – wideo:

  PRZYKŁAD REALIZACJI WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI – wideo:

  Inne projekty w kategorii wirtualna rzeczywistość: