Możemy przenieść do wirtualnej rzeczywistości określony obiekt lub miejsce i zbudować środowisko wirtualne z możliwością interaktywnych spacerów 3D
Możemy zdigitalizować przestrzeń i przekształcić ją do środowiska CAD. W kolejnym etapie na modele nakładamy realistyczne tekstury i poddajemy renderowaniu. Oteksturowane modele mogą być załadowane na platformę sterującą wirtualną rzeczywistością. W kolejnych krokach możemy zaplanować wszystkie scenariusze i ograniczenia tak, żeby tworzyły one środowisko zbliżone do rzeczywistego (nadal pozostając w wirtualnym świecie gry). Użytkownik może swobodnie poruszać się w przestrzeni cyfrowej w dowolnym kierunku za pomocą myszy i klawiatury lub specjalnych padów.
Istnieje cała gama zastosowań dla tego rodzaju produktów, tak jak chociażby wirtualne spacery po ciekawych turystycznie miejscach lub obiektach, realizowane w celach promocyjnych, ale również w celach szkoleniowych i edukacyjnych w obszarach trudno dostępnych dla ludzi.
Takie środowisko uruchamiane jest z samodzielnej aplikacji, może też być wbudowane w stronę klienta. Wirtualne środowisko 3D wzbogaca się o dodatkowe treści, takie jak linki, filmy, pliki PDF, bazy informacji itp.
Praktyczne wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości:
Promocja miast
Wirtualne sklepy online
Muzea i hotele
Szkolenia przeciwpożarowe (drogi ewakuacyjne)
Prezentacja zabytków i obiektów turystycznych
Szkolenia BHP dla budynków, statków, kopalni itp.
PRZYKŁAD REALIZACJI WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI – wideo:
PRZYKŁAD REALIZACJI WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI – wideo:
|
PRZYKŁAD REALIZACJI WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI – wideo:
|