Proponujemy opracowania dokumentacji powykonawczych dla architektury wraz z modelami BIM, głównie wykonywanymi w środowisku Revit oraz AECOsim. Dostarczamy bardzo dokładne opracowania dokumentacji 2D: rzuty, przekroje oraz rysunki elewacji. Oferujemy także sam pomiar tachimetryczny, skanowanie laserowe oraz przygotowanie chmury punktów do indywidualnych opracowań.

W wielu przypadkach klienci zlecają wprost konwersję chmury do CAD. W zależności od potrzeb możemy przygotować wyplot 2D wprost z chmury punktów, jednak zwykle w przypadkach, gdy mamy do czynienia z dużą dokładnością i wysokim poziomem detalu jest to problematyczne.

 

W związku z tym doradzamy najodpowiedniejsze rozwiązania i przygotowujemy materiały półautomatycznie, wzbogacając automatyczne opracowania z chmury o rysunki CAD.

Tworzymy również wyploty planów 2D, przekrojów i widoków elewacji. Klienci, którzy prowadzą proces projektowania w środowisku trójwymiarowym mogą zamawiać opracowania modeli 3D.

Może to być prosta struktura CAD 3D (bryła lub powierzchnia zapisana do dgn lub dwg), ale również model BIM zapisany w pliku źródłowym dla Revit (AutoDesk), AECOsim (Bentley Systems) lub IFC (otwarty format pliku niekontrolowany przez żadnego producenta, który powinien być możliwy do odczytu przez najważniejsze środowiska opracowań BIM).

W zależności od potrzeb generujemy wprost z modeli BIM, płaskie opracowania 2D (plany, sekcje, rzuty). Natomiast, jeśli wygenerowane rysunki nie są wystarczająco szczegółowe możemy ręcznie dodać pożądane szczegóły na podstawie chmury punktów, a także uzupełnić opisami lub wymiarowaniem.

Proces konwersji chmury punktów do dowolnego formatu zawsze wiąże się z pewnym uproszczeniem danych. Bardzo ważne jest, by ustalić poziom szczegółowości (uproszczenia), co jest niezbędne do ostatecznej prezentacji rezultatów zarówno 2D jak i 3D. Oczekiwany poziom szczegółowości opracowań CAD, które generuje się z chmury punktów jest proporcjonalny do czasu, który jest niezbędny do przeprowadzenia tej pracy, a także wpływa na cenę usługi.  Przed przygotowaniem wyceny zawsze prosimy klientów o określenie szczegółowości, której oczekują.

Korzyści z zastosowania skaningu laserowego 3D:

Czas

Krótszy czas pozyskania danych w porównaniu do klasycznych metod.

Łatwe udostępnianie

Dane można łatwo udostępniać i przeglądać.
(zobacz produkt TruView)

Kompleksowość

Kompleksowe informacje na temat kształtu i położenia obiektu.

Precyzja

Duża precyzja pomiaru.

  Wideo:

  Inne projekty w kategorii Architektura i Inżynieria lądowa: