Inżynieria odwrotna
Inżynieria odwrotna (ang. reverse engineering) zwana też inżynierią wsteczną opiera się na technice microscanning’u i polega na stworzeniu wiernego cyfrowego odpowiednika skanowanego elementu. W swojej pracy używamy dedykowanego, nowoczesnego skanera triangulacyjnego światła białego, który charakteryzuje się trzema zakresami pomiaru, ustalanymi w zależności od wielkości skanowanego obiektu.
Specjalistyczne oprogramowanie pozwala na zmianę otrzymanej podczas skanowania chmury punktów w siatkę trójkątów (mesh). Nie jest to proces automatyczny, wymaga nadzoru i pracy naszych inżynierów.
Przygotowany przez nas mesh (w formatach stl, ply, obj, asc i bin) może być bezpośrednio wykorzystany w druku 3D i szybkim prototypowaniu. Wynikiem porównania modelu stanu faktycznego obiektu z projektowanym jest mapa odchyłek np. w formie kolorowej tekstury.
Inżynieria odwrotna znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle, architekturze i archeologii. Posiadając model 3D zeskanowanego obiektu, jesteśmy w stanie odtworzyć dokumentację techniczną 2D, kontrolować rozwój i modyfikację obiektu, przeprowadzać symulacje, co w ogólnym rozrachunku wpływa na obniżenie kosztów całego procesu produkcji. Tworzenie modeli mesh jako metoda digitalizacji może stanowić formę ochrony dziedzictwa kulturowego i pozwala na tworzenie cyfrowych kopii cennych eksponatów archeologicznych czy zbiorów muzealnych.
Nasze produkty:
- Precyzyjna i gęsta chmura punktów
- Zoptymalizowany mesh model
- Dokładny model 3D CAD
- Analizy odkształceń i ubytków
- Generowanie dokumentacji technicznej 2D
- Odtwarzanie dokumentacji
Wideo:
|
Wideo:
|